Beslenme
Trend

Köpeklerin Yememesi Gereken Besinler

Rottweiler Türkiye çiftliğinden destek alabilirsiniz.

Köpeklerin Yememesi Gereken Besinler

 

Her tür köpek için farklı yemesi gereken ve yememesi gereken besinler mevcuttur. Bazı besinler köpek türüne göre ölüme kadar giden sonuçlara varabilir. Bunları belirlemek için Rottweiler Türkiye çiftliğinden destek alabilirsiniz. Normal yetişkin köpeklerin yememesi gereken besinler ise;

 

 1. Hayvan kemikleri tavuk, balık kılçığı ve kuzu gibi hayvan yediği zaman sindirim sisteminde tıkanma ve yırtılmaya sebep olabilir. Bu durum köpeğiniz ölümüne kadar sebep olabilir.

 

 1. Çikolata gibi şekerli besinler vermek köpeğinizin Kalp damar ve sinir sistemini etkiliyor. Şeker hastalığına da neden oluyor. Genellikle çikolatayı ödül olarak veriyoruz yanlıştır. Rottweiler Türkiye olarak köpeklerinize sevginiz ile ödüllendirmenizi tavsiye ederiz.

 

 1. Yemek artıkları verilebilir ama günlük gereken beslenmeyi %10 geçmeyecek şeklinde verilmelidir. Etlerin yağları muhakkak ayrılması ve kemikler kesinlikle verilmemelidir.

 

 1. Alkollü içecek ve gazlı içecekler verilmemeli koma, zehirlenme ve ölüme yol açabilir.

 

 1. Çiğ Yumurta ve Çiğ Balık verilmemeli deri hastalıklarına ve ölüme sebebiyet verir. Çiğ balık ara sıra verilebilir ama sürekli verilmemelidir.

 

 1. Çiğ yada pişmiş olarak soğan ve sarımsak verilmemeli. Çünkü anemi yani kansızlığa neden olur.

 

 1. Kedi ve Bebek maması verilmemeli. Çünkü her hayvan türünün farklı beslenme ve gerekli olan protein ve yağ özellikleri farklı olmasından ihtiyacında fazla protein ve yağ alır.

 

 1. Hayvansal yağlar tavuğun derisi, dana sakatatı, kuzu sakatatı gibi hayvansal yağ verirsek köpeklerimize pankreası bozmuş oluyoruz.

 

 1. Avokado gibi turunçgiller içerdiği toksik persin maddesinden dolayı bir lokma alması dahi köpeklerde ishal kusma gibi etkilerde bulunabilir.

 

 1. Kafein ve çay uyarıcı madde iç
  erir ve köpeğinizin kalbine ve sinir sistemine zarar verir.

 

 1. Üzüm vermeniz durumunda köpeğinizde böbrek yetmezliğine neden oluyor.

 

Yukarıda belirtiğimiz besinler köpekler için zararlıdır. Türlerine göre farklılıklar gösterir. Bunları detaylı öğrenmeniz için Rottweiler Türkiye çiftliğini uğramanızı veya iletişim kurmanızı öneririm. Belli bir hastalıktan dolayı yukarıdaki yiyecek verilme durumu olabilir bunu veteriner hekimine danışmanız gerekiyor. Gereğinden fazla verilen her şey zararlıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün