Sağlık
Trend

Rottweiler Türkiye anlatımı ile Köpeklerde Kanlı İshal

Rottweiler Türkiye anlatımı ile Kanlı İshal Belirtileri Nelerdir ?

Köpeklerde Kanlı İshal

 

Virüs yoluyla bulaşan kanlı ishal hastalığı %100 etkili bir tedavisi olmadığı için köpeklerde görülen ölümcül bir hastalıktır. Yüksek bir ölüm oranına sahip olan bulaşıcı bir hastalıktır. Çeşitli belirtileri vardır ve bu sonuçlardan kaçınabilmek için hastalığı erkenden teşhis etmeniz gerekir. Bu hastalık Rottweiler Türkiye çiftliğinde köpeğiniz için diğer hastalıklar hakkında bilgi alabilrisiniz.

 

Kanlı İshal Belirtileri Nelerdir ?

 

Bu  başka hastalıklarla aynı belirtileri gösterdiği için karıştırıla biliniyor. Bu hastalığın ilk aşamasında kanlı ishali tespit etmek zor oluyor. Bu belirtiler Ateş, Kusma, İştahsızlık, Dışkıdan kan gelmesi, halsizlik gibi belirtileri vardır. Bu belirtiler benzer hastalık olan mide ve bağırsak iltihabı ile karıştırılmaktadır.

 

Köpeğinizin hangi hastalığa yakalandığını öğrenme için alyuvar seviyelerini ölçen bir kan testi yaptırılması gerekir. Yukarıda da belirttiğimiz şeklinde, bu hastalık hayvanınızın bağışıklık sistemine çok ciddi zararlar verebilir.

 

Köpeğinizde kanlı ishal belirtileri tespit ettiğiniz takdirde, onu hemen bir veteriner kliniğe götürmelisiniz. Rottweiler Türkiye çiftliğinde bulunan bir veteriner uzmanı ile kesin tanı alabilirsiniz. Bu hastalık Corona virüs olarak bilinmektedir.

 

Corona Virüs ( Kanlı İshal ) Tedavi Yöntemleri

 

Tedavisi kesinlikle bir veteriner tarafında yapılmalıdır. Tedavi yöntemleri ise;

 

Köpeğin çok fazla sıvı kaybetmesi ile , mücadele etmek için vücuttan sıvı alımı yapılmalıdır.

 

Beslenme bozukluğu ve yeme bozuklukları önlemek için iştah arttırıcılar kullanmalıdır.

 

Virüsün çoğalmasını azaltmak için antiviral ilaç kullanılmalıdır.

 

İkinci bir bakteriyel enfeksiyonun gelişmesini önlemek ve kontrol altına almak için antibiyotik kullanılmalıdır.

 

Sindirim sisteminin fonksiyonlarını iyileştirmek, kusma, mide mukozasını ve ishali önlemek için ilaç kullanımına başlanmalıdır.

 

Rottweiler Türkiye ile sorumluluk sahibi olmak köpeklerde olan Corona virüsü engellemek için en iyi yoludur. Köpeğinizin herhangi bir enfeksiyon kapmasını önlemek için, yavru olduğu dönemden itibaren aşı takvimini düzenli uymak gerekiyor.

 

Bütün köpeklerin sağlıklı bir şekilde gelişimlerini sağlamalar

ı için düzenli bir beslenme biçimi ve fiziksel aktivite yapmak çok önemlidir. Evcil hayvanlar ile ilgili olarak hijyen alışkanlıklarını doğru bir şekilde takip etmek de önemlidir.

Yetişkin köpeklerde Corona virüs ölümcül bir hastalık olmasa da hayvanların günlük hayatı için çok ciddi rahatsızlığa neden olabilir. 

Daha Fazla Göster

Murat KUMPAS

Haus of Rottweiler Türkiye petshop değildir. Biz önce köpeklerimizin sağlığı ve köpeklerimizi Federasyon (kif.org.tr) ve FCI ırk standartına (güzellik yarışmalarına) hazırlıyoruz. Federasyona kayıtlı yetiştirici olduğumuz için bizi takip eden dostlarımıza örnek olmamız gerektiğinden, bu sorumluluğu kendimizde hissediyoruz. Bütün sosyal medya hesaplarımızda bizi takip eden dostlarımıza özellikle yeni köpek sevdasına yakalanmış acemi dostlarımıza köpek bakımı, köpeğe nasıl davranması gerektiği, nasıl beslenmesi gerektiği, eğitimin püf noktalarını elimizden geldiği dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışıyoruz. Bizim diğer çiftliklerden farkımız; çoğunluğu satış odaklı çalışıyor (petshop gibi)iken, biz ise size hizmet vermeye çalışıyoruz. Sizler bizden yavru aldığınızda bu sorumluluğu kaldıracak bilgiye sahip olmanızı istiyor, bu konuda yardımcı oluyoruz. Ve bizden sahiplendiğiniz yavrulara bakmaya hazır bireyler haline gelmenizde gerekli desteği veriyoruz. Bizim için çiftliğimizde ki köpeklerimizin sağlığı kadar sahiplendirdiğimiz evlatların sağlığı da önemlidir. Bizden yavru sahiplenen dostlarımız için özel WhatsApp grubumuz mevcut online yardım alabiliyor ve birlikte evlatları büyütüyoruz.. “Rottweiler Türkiye Ailesi her zaman bir ayrıcalıktır.” Bunu bize katıldığınız da fark edeceksiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün