Genel Bilgiler
Trend

Rottweiler Türkiye anlatımı ile Beagle ırkı

Rottweiler Türkiye anlatımı ile Beagle ırkı

Beagle

 

Evinizde yetiştirmek isteyeceğiniz cinsten bir köpektir. Ev ortamı için adapte etmek isterseniz Rottweiler Türkiye çiftliğinde destek ve eğitim alabilirsiniz. Beagle Türkçe olarak küçük anlamına gelmektedir. Çocuklarla çok iyi geçinebilen türden köpektir. Diğer köpek türleriyle de iyi geçinir yalnız kedi ile geçinemez olduğunuz ortama kesinlikle kedi alamazsınız. Asla saldırgan değildir. Soğuktan hiç hoşlanmaz. İngiltere ve Birleşik Krallık menşeli bir cinstir.

 

Beagle Teknik Özellikleri

 

Ortalama olarak 12 ile 15 yıl arasında yaşamaktadır.

 

Erkeklerde boyları 36 ile 41 cm aralığındadır.

 

Dişilerde boyları 33 ile 38 cm aralığındadır.

 

Erkeklerde kiloları 10 ile 11 kg arasında değişmektedir.

 

Dişilerde kiloları 9 ile 10 kg arasında değişmektedir.

 

Beagle cinsi köpeklerde limon ve beyaz, kahverengi ve beyaz, turuncu ve beyaz, kırmızı ve beyaz renkleri mevcuttur.

 

 

Rottweiler Türkiye çiftliğinde eğitimlerini aldığında mükemmel bir narkotik arama köpeği ve sizin için bir aile dostu olabilir. Maalesef, ufak olduğu için, genellikle tıbbi deneylerde de kullanılıyorlar. Çok aktif olan bu tür evde de yaşayabilir. Ancak aktivite için de hareket edebileceği bir ortama ihtiyacı vardır. Enerjik dolu bir köpek olduğu için mutlaka oynayabileceği bir alan bulunmalı ve düzenli olarak günlük yürüyüşler yaptırılmalıdır. Ancak tasmasız dolaştırılması çok tavsiye edilmez çünkü başka köpeklerin peşinden gidebiliyor.

 

Beagle Bakımı

 

Geniş bir bahçede çok rahat olarak beslenebiliyor. Yeterli egzersiz ve aktivite yaptırılması durumunda evde de besleyebiliyorsunuz. Günlük aktivite için Rottweiler Türkiye çiftliklerini de kullanabilirsiniz. Beagle köpeklerinin boyutlarının küçük olması ve atletik bir yapıya sahip oldukları için, sık sık evden kaçmalarına olanak buluyor. Dünyada en çok evden kaçan köpeklerin Beagle tür olduğu bilinmektedir.

 

Beagle cins köpeklerin yumuşak ve kısa tüyler vardır.

Dizleri ve öne çıkan bacakları vardır.

İki yana sarkmış olan uzun kulaklar vardır.

Tüylerinde kendilerine has olan üç rengin karışımı mevcuttur.

Bu renkler siyah, beyaz ve kahverenginin değişik kombinasyonlarından oluşmaktadır.<

/p>

 

Sizlere tavsiyemiz bu tür köpekleri evde besleyecek iseniz günlük olarak egzersizlerini yaptırmanız. Düzenli egzersizleri yaptırmaz iseniz evde bakmanızı tavsiye etmiyoruz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat KUMPAS

Haus of Rottweiler Türkiye petshop değildir. Biz önce köpeklerimizin sağlığı ve köpeklerimizi Federasyon (kif.org.tr) ve FCI ırk standartına (güzellik yarışmalarına) hazırlıyoruz. Federasyona kayıtlı yetiştirici olduğumuz için bizi takip eden dostlarımıza örnek olmamız gerektiğinden, bu sorumluluğu kendimizde hissediyoruz. Bütün sosyal medya hesaplarımızda bizi takip eden dostlarımıza özellikle yeni köpek sevdasına yakalanmış acemi dostlarımıza köpek bakımı, köpeğe nasıl davranması gerektiği, nasıl beslenmesi gerektiği, eğitimin püf noktalarını elimizden geldiği dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışıyoruz. Bizim diğer çiftliklerden farkımız; çoğunluğu satış odaklı çalışıyor (petshop gibi)iken, biz ise size hizmet vermeye çalışıyoruz. Sizler bizden yavru aldığınızda bu sorumluluğu kaldıracak bilgiye sahip olmanızı istiyor, bu konuda yardımcı oluyoruz. Ve bizden sahiplendiğiniz yavrulara bakmaya hazır bireyler haline gelmenizde gerekli desteği veriyoruz. Bizim için çiftliğimizde ki köpeklerimizin sağlığı kadar sahiplendirdiğimiz evlatların sağlığı da önemlidir. Bizden yavru sahiplenen dostlarımız için özel WhatsApp grubumuz mevcut online yardım alabiliyor ve birlikte evlatları büyütüyoruz.. “Rottweiler Türkiye Ailesi her zaman bir ayrıcalıktır.” Bunu bize katıldığınız da fark edeceksiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün