Irklar

Staffordshire Bull Terrier

Staffordshire Bull Terrier

Güçlü, kaslı, aktif ve çevik bir köpektir. Savaşçı, ama sakin ve itaatkar. çocuklara, özellikle aile üyelerine karşı hoşgörülü. Efendisi uğruna canını verecek kadar fedakar. Evde uyuması gerekir.Bu cins 1800’lerde İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde yetiştirildi. Bulldog’un çeşitli terrierlerle çiftleştirilmesiyle elde edildi.

  • Sevecen ve sevilesi bir yoldaş
  • Sağlam, cesur ve azimli
  • Deneyimli bir sahip ister.

Orijin Ülke: Büyük Britanya
Orijin Tarihi: 1800′ler
Ortalama Yaşam Süresi: 11-12 yıl
Bakımı: Güçlü ve kararlı bir köpektir bu yüzden sıkı bir itaat eğitimi ister.Fazla kilo almasını önlemek için düzenli egzersiz gerekir.
Huy: Güvenilir, tatlı ve nazik, çocuklarla iyi.
Boy: 36 – 41 cm
Ağırlık: 11 -17 kg 
Baş: Çok geniş bir kafatası, güçlü çenesi ve iri dişleriyle kısa, derin bir baş.
Gözler:  Yuvarlak, orta irilikte ve ayrıktır.
Kulaklar: Ufak ayrık kulaklar yanaklardan uzağa doğru düşüktür.
Gövde:  Kaslı, kısa vücudun düzgün dış hatları vardır.
Kürk:  Düz ve kısa ve vücuda yatık kürk.
Kuyruk:  Orta uzunlukta sırttan aşağıdadır ve düz taşınır.

Daha Fazla Göster

Murat KUMPAS

Haus of Rottweiler Türkiye petshop değildir. Biz önce köpeklerimizin sağlığı ve köpeklerimizi Federasyon (kif.org.tr) ve FCI ırk standartına (güzellik yarışmalarına) hazırlıyoruz. Federasyona kayıtlı yetiştirici olduğumuz için bizi takip eden dostlarımıza örnek olmamız gerektiğinden, bu sorumluluğu kendimizde hissediyoruz. Bütün sosyal medya hesaplarımızda bizi takip eden dostlarımıza özellikle yeni köpek sevdasına yakalanmış acemi dostlarımıza köpek bakımı, köpeğe nasıl davranması gerektiği, nasıl beslenmesi gerektiği, eğitimin püf noktalarını elimizden geldiği dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışıyoruz. Bizim diğer çiftliklerden farkımız; çoğunluğu satış odaklı çalışıyor (petshop gibi)iken, biz ise size hizmet vermeye çalışıyoruz. Sizler bizden yavru aldığınızda bu sorumluluğu kaldıracak bilgiye sahip olmanızı istiyor, bu konuda yardımcı oluyoruz. Ve bizden sahiplendiğiniz yavrulara bakmaya hazır bireyler haline gelmenizde gerekli desteği veriyoruz. Bizim için çiftliğimizde ki köpeklerimizin sağlığı kadar sahiplendirdiğimiz evlatların sağlığı da önemlidir. Bizden yavru sahiplenen dostlarımız için özel WhatsApp grubumuz mevcut online yardım alabiliyor ve birlikte evlatları büyütüyoruz.. “Rottweiler Türkiye Ailesi her zaman bir ayrıcalıktır.” Bunu bize katıldığınız da fark edeceksiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün