Merhabalar,

Ben Murat Kumpas

Istanbul’da doğdum, büyüdüm. Bende bir çoğunuz gibi evde bir candostum olsun istedim ve Haydut ismini verdiğim Rottweiler’ ımı aldım. Onu aldığım zamanlarda köpekler hakkında hiçbirşey bilmiyordum.

Nasıl besleyeceğim, nasıl davranmalıyım konularından bihaberdim. İnternetten araştırmaya başladım. Facebook’ta Rottweiler gruplarına girdim ve ben sordum, onlar üşenmeden cevapladılar. Köpeğimin gelişim aşamalarını gruplarda paylaşırken bir büyüğümün köpeğimin çok güzel olduğunu söylemesi ile hevesli bir sahip olduğum için Haydut’a B secere çıkarttırmak amacıyla Federasyonla (kif.org.tr) iletişime geçtim.

Federasyonun yardım ve yönlendirmelerine uyarak evladıma B secere çıkarttırdım. İlk yarışmamız Silivri’deydi.Haydut isimli evladım o yarışmada “Mükemmel” notu ve “Birincilik” derecesi aldı.Yarışma sonucu heyecanım ve hevesim daha da arttı.İlerleyen zamanda Haydut yalnız kalmasın diye İkinci köpeğim Azra’yı aldım.Yarışmalara girmeye devam ettik,Secerenin önemini anlayacak bilgi birikimene sahip olunca ilk A secereli köpeğimi, Fiola’yı aldım. Ve FCI uluslararası isim hakkı sertifikasını Fiola’nın üzerine aldım, böylece profesyonel Rottweiler yetiştiriciliğine ilk adımımı atmış oldum. Ben ve 3 evladım apartman dairesinde 8 yılımızı geçirdik. Şehir artık bize dar gelmeye başlayınca, Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde bir yer aldım.

Hayalimdeki bahçeyi kurdum.Bu işi profesyonel olarak yapıyorsam, mimarı Haydut’tur. Haydut şu an 10 yaşında. Haydut ile başlayıp Azra ve Fiola ile devam eden serüvenimizde biz hiç ayrılmadık.Hayatımız Edirne’de güzellikler içinde devam etmektedir.

Haus of Rottweiler Türkiye’ de evlatlar önce gelir. Gerisi her türlü halledilir.

Sevgi ve saygılarımla Murat Kumpas

Sertifikalarım

Vergi Levhamız

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün