Genel Bilgiler

Rottweiler Koruma İç Güdüsü

Rottweiler Koruma İç Güdüsü

Bazı köpekler ırklarından gelen özellikler yüzünden daha fazla koruma içgüdüsüne sahip olurlar. Bu köpek türlerinden bir tanesi de Rottweiler cinsi köpeklerdir.

Rottweiler bir Alman köpeği ve adını da buradan alıyor. Türkçe anlamı ise çoban köpeğidir. Bu nedenle sadık bir köpek olduğunu söylemekte yarar var. Sahiplerini en fazla korumayı seven köpek cinsi olarak da bilinir. Cesur ailesine düşkün bir köpek olan Rottweiler koruma içgüdüsü en yüksek olan köpekler arasındadır.

Rottweiler cinsi köpekler atletik vücut yapısı ile dikkat çekerler. Genel olarak hırçın bir yapıya sahip olsalar da gerekli eğitimlerin verilmesi sonucunda kesinlikle sakin bir yapıya kavuşabilirler.

Daha Fazla Göster

Murat KUMPAS

Haus of Rottweiler Türkiye petshop değildir. Biz önce köpeklerimizin sağlığı ve köpeklerimizi Federasyon (kif.org.tr) ve FCI ırk standartına (güzellik yarışmalarına) hazırlıyoruz. Federasyona kayıtlı yetiştirici olduğumuz için bizi takip eden dostlarımıza örnek olmamız gerektiğinden, bu sorumluluğu kendimizde hissediyoruz. Bütün sosyal medya hesaplarımızda bizi takip eden dostlarımıza özellikle yeni köpek sevdasına yakalanmış acemi dostlarımıza köpek bakımı, köpeğe nasıl davranması gerektiği, nasıl beslenmesi gerektiği, eğitimin püf noktalarını elimizden geldiği dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışıyoruz. Bizim diğer çiftliklerden farkımız; çoğunluğu satış odaklı çalışıyor (petshop gibi)iken, biz ise size hizmet vermeye çalışıyoruz. Sizler bizden yavru aldığınızda bu sorumluluğu kaldıracak bilgiye sahip olmanızı istiyor, bu konuda yardımcı oluyoruz. Ve bizden sahiplendiğiniz yavrulara bakmaya hazır bireyler haline gelmenizde gerekli desteği veriyoruz. Bizim için çiftliğimizde ki köpeklerimizin sağlığı kadar sahiplendirdiğimiz evlatların sağlığı da önemlidir. Bizden yavru sahiplenen dostlarımız için özel WhatsApp grubumuz mevcut online yardım alabiliyor ve birlikte evlatları büyütüyoruz.. “Rottweiler Türkiye Ailesi her zaman bir ayrıcalıktır.” Bunu bize katıldığınız da fark edeceksiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün