Genel Bilgiler

Rottweiler Irkı Anlatımı

Rottweiler Irkı

 

Kuvvetli ve iri bir bedene sahip olan Rottweiler, yuvarlak bir alın ve geniş bir kafa yapısına sahiptir. Aynı zamanda çeneleri oldukça gelişmiştir. Koyu renkli olan gözleri, iyi huylu olduğunu ve sadakatini yansıtır. Burunları geniş ve siyah olan Rottweiller ırkının bacakları ve patilerinde pas renginde lekeler bulunmaktadır. Aynı zamanda bakımı oldukça kolay olan bir köpek cinsidir.

İtalyan Mastif’nden türetilen Rottweiler, orta çağda sürü köpeği olarak kullanılmıştır. Almanya’da bulunan Rottweil kasabasından gelen bu cinsin 1800’lü yıllarda nesli tükenmeye başlamışken, konu ile alakalı üreticiler bu cinsi eski popülasyonuna ulaştırmayı başarmıştır.

Rottweiler yetenekleri;

o             Sürü gütme

o             Koruma

o             Araba çekme

o           

;  İtaat

o             Bekçi köpeği

o             İz sürme

o             Polis köpekliği

Daha Fazla Göster

Murat KUMPAS

Haus of Rottweiler Türkiye petshop değildir. Biz önce köpeklerimizin sağlığı ve köpeklerimizi Federasyon (kif.org.tr) ve FCI ırk standartına (güzellik yarışmalarına) hazırlıyoruz. Federasyona kayıtlı yetiştirici olduğumuz için bizi takip eden dostlarımıza örnek olmamız gerektiğinden, bu sorumluluğu kendimizde hissediyoruz. Bütün sosyal medya hesaplarımızda bizi takip eden dostlarımıza özellikle yeni köpek sevdasına yakalanmış acemi dostlarımıza köpek bakımı, köpeğe nasıl davranması gerektiği, nasıl beslenmesi gerektiği, eğitimin püf noktalarını elimizden geldiği dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışıyoruz. Bizim diğer çiftliklerden farkımız; çoğunluğu satış odaklı çalışıyor (petshop gibi)iken, biz ise size hizmet vermeye çalışıyoruz. Sizler bizden yavru aldığınızda bu sorumluluğu kaldıracak bilgiye sahip olmanızı istiyor, bu konuda yardımcı oluyoruz. Ve bizden sahiplendiğiniz yavrulara bakmaya hazır bireyler haline gelmenizde gerekli desteği veriyoruz. Bizim için çiftliğimizde ki köpeklerimizin sağlığı kadar sahiplendirdiğimiz evlatların sağlığı da önemlidir. Bizden yavru sahiplenen dostlarımız için özel WhatsApp grubumuz mevcut online yardım alabiliyor ve birlikte evlatları büyütüyoruz.. “Rottweiler Türkiye Ailesi her zaman bir ayrıcalıktır.” Bunu bize katıldığınız da fark edeceksiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün