Irklar

Pekingese

Pekingese

Çin İmparatoriçesi Tzi Hsi’nin koyduğu kurallara göre, Pekingese’in uzaklara kaçamayacak kadar kısa, bükük bacakları, boynunun etrafında ona vakur bir görüntü veren bir kürkü ve zarif havasını koruması için seçici bir damak zevki olmalıdır. İmparatoriçe, Pekingese’in diğer belirgin özelliklerini saymayı ihmal etmiştir: katır gibi inatçılık, salyangoz hızı ve mağrur bir tenezzül havası. Pekingese eğlenceli, bağımsız köpekleri sevenlere uygundur. Bir Çin söylencesi onun aslanla maymunun birleşimi olduğunu, aslanın asaletini ve maymunun zarafetini taşıdığını söyler ki, bu doğru bir nitelemedir.Bir zamanlar bu cinse sadece Çin kraliyet sarayları sahip olabilirdi ve Budizm’le sıkı bir bağlantısı vardı. İlk Pekingeseler Batı’ya 1860′ta gelmiştir

  • İnsan ailesine karşı sakin ve sevgi doludur.
  • Asil görüntülüdür.
  • Kibirli, inatçı ve soğuk olabilir.

Orijin Ülke: Çin
Orijin Tarihi: Antik Çağlar
Ortalama Yaşam Süresi: 12-13 yıl
Bakımı: Kalın kürkünde kıtıklaşma ve düğümlenmeler olmaması için haftada bir kez en az bir saat fırçalanmak ister.
Diğer Adları: Peking Palasthund
Huy: Saygısını kazananlara karşı iyi huyludur.
Boy: 15-23 cm
Ağırlık: 3-6 kg
Baş: Geniş ve uzun, yüzün üst ve alt kısımlarını ayıran ters V biçiminde uzun bir kırışık vardır. Dudaklar, burun ve gözlerin çevresi siyahtır.
Gözler: Yuvarlak, koyu renkli ve parlak.
Kulaklar: Alnın ön tarafında kalp biçimi.
Gövde: Sağlam gövdesi ön kısımda daha ağırdır.
Kürk: Farklı renklerde dolgun ve uzun.
Kuyruk: Arka kısımda eğimli.

Daha Fazla Göster

Murat KUMPAS

Haus of Rottweiler Türkiye petshop değildir. Biz önce köpeklerimizin sağlığı ve köpeklerimizi Federasyon (kif.org.tr) ve FCI ırk standartına (güzellik yarışmalarına) hazırlıyoruz. Federasyona kayıtlı yetiştirici olduğumuz için bizi takip eden dostlarımıza örnek olmamız gerektiğinden, bu sorumluluğu kendimizde hissediyoruz. Bütün sosyal medya hesaplarımızda bizi takip eden dostlarımıza özellikle yeni köpek sevdasına yakalanmış acemi dostlarımıza köpek bakımı, köpeğe nasıl davranması gerektiği, nasıl beslenmesi gerektiği, eğitimin püf noktalarını elimizden geldiği dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışıyoruz. Bizim diğer çiftliklerden farkımız; çoğunluğu satış odaklı çalışıyor (petshop gibi)iken, biz ise size hizmet vermeye çalışıyoruz. Sizler bizden yavru aldığınızda bu sorumluluğu kaldıracak bilgiye sahip olmanızı istiyor, bu konuda yardımcı oluyoruz. Ve bizden sahiplendiğiniz yavrulara bakmaya hazır bireyler haline gelmenizde gerekli desteği veriyoruz. Bizim için çiftliğimizde ki köpeklerimizin sağlığı kadar sahiplendirdiğimiz evlatların sağlığı da önemlidir. Bizden yavru sahiplenen dostlarımız için özel WhatsApp grubumuz mevcut online yardım alabiliyor ve birlikte evlatları büyütüyoruz.. “Rottweiler Türkiye Ailesi her zaman bir ayrıcalıktır.” Bunu bize katıldığınız da fark edeceksiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün