Irklar

Greyhound

Greyhound

Saatte 64km. hıza ulaşabilen zarif Greyhound, köpek dünyasının en etkileyici hız makinesidir. İster kırlık bir arazide, ister çölde gezen bir hayvanın izinde veya köpek yarışındaki mekanik tavşanın peşinde olsun, avını yakalamak için hızını ve görüşünü kullanır. Ev hayvanı olarak emekliye ayrılmış yarış köpeklerinin hareket eden her şeyi yakalamaya çalışmak eğilimine sahip olsa da Greyhound hoş ve rahat bir yoldaştır.Mısır mezarlarındaki 4.900 yıllık bir oyma bu cinsin antik çağlarda yaşamışlığını kanıtlar. İspanya, Çin, İran ve her yere taşınan Greyhound’un şimdiki formu Büyük Britanya’da verilmiştir.

  • Canlı, atletik ve ılımlı.
  • Ağırbaşlı ve sevecen bir dost.
  • Tüm köpeklerin en hızlısı.

Orijin Ülke: Mısır/Büyük Britanya
Orijin Tarihi: Antik Çağlar
Ortalama Yaşam Süresi: 10-12 yıl
Bakımı: Düzenli egzersiz ve bol yemek gerekir.
Huy: Uyanık ve terbiyeli; çocuklarla arası iyidir. Tasma kayışı çıkarıldığında ağızlık takılması diğer hayvanları yakalamaya kalkışabileceğinden gerekli olabilir.
Boy: 69-76 cm
Ağırlık: 27-32 kg
Baş: Uzun ve dar başta, güçlü bir çene ve dişler, düz kafatası vardır.
Gözler: Zeki bakışlı, oval gözleri eğimli durur.
Kulaklar: İnce dokulu, ufak ve gül biçimlidir.
Gövde: Uzun, geniş, köşeli sırt ve güçlü, kaslı arka bacaklar.
Kürk: Sıkı bir dokusu olan kısa ve düz kürk.Birçok renkte olabilir.
Kuyruk: Uzun, alçaktaki kuyruk hafifçe kavislidir.

Daha Fazla Göster

Murat KUMPAS

Haus of Rottweiler Türkiye petshop değildir. Biz önce köpeklerimizin sağlığı ve köpeklerimizi Federasyon (kif.org.tr) ve FCI ırk standartına (güzellik yarışmalarına) hazırlıyoruz. Federasyona kayıtlı yetiştirici olduğumuz için bizi takip eden dostlarımıza örnek olmamız gerektiğinden, bu sorumluluğu kendimizde hissediyoruz. Bütün sosyal medya hesaplarımızda bizi takip eden dostlarımıza özellikle yeni köpek sevdasına yakalanmış acemi dostlarımıza köpek bakımı, köpeğe nasıl davranması gerektiği, nasıl beslenmesi gerektiği, eğitimin püf noktalarını elimizden geldiği dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışıyoruz. Bizim diğer çiftliklerden farkımız; çoğunluğu satış odaklı çalışıyor (petshop gibi)iken, biz ise size hizmet vermeye çalışıyoruz. Sizler bizden yavru aldığınızda bu sorumluluğu kaldıracak bilgiye sahip olmanızı istiyor, bu konuda yardımcı oluyoruz. Ve bizden sahiplendiğiniz yavrulara bakmaya hazır bireyler haline gelmenizde gerekli desteği veriyoruz. Bizim için çiftliğimizde ki köpeklerimizin sağlığı kadar sahiplendirdiğimiz evlatların sağlığı da önemlidir. Bizden yavru sahiplenen dostlarımız için özel WhatsApp grubumuz mevcut online yardım alabiliyor ve birlikte evlatları büyütüyoruz.. “Rottweiler Türkiye Ailesi her zaman bir ayrıcalıktır.” Bunu bize katıldığınız da fark edeceksiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün