Genel Bilgiler

Köpek Sahibi Olmak!

Köpek sahibi misin?

Yavrunuzu mutlu ve sağlıklı tutmanız yardımcı olmak için buradayız. Köpek dostun için mümkün olan en iyi bakım sağlamanıza yardımcı olacak çok çeşitli köpek sağlığı ve davranış ipuçları için daha fazla bilgi edinin.

Deneyimli bir evcil hayvan sahibi veya ilk kez evlat edinen bir kişi olun, köpeğinizin sağlığını ve mutluluğunu öncelikli tutmak gerekiyor. Hepsi tüm köpek ebeveynleri için bazı ipuçları.

Ve unutmayın: Eve yeni bir köpek getirmeyi unutmayın, lütfen ilk yaptığınızı kabul edin.

Besleme
Sekiz ila 12 haftalık yavruların günde dört öğüne ihtiyaç vardır.
Yavruları günde üç ila altı aylık üç öğünle besleyin.
Yavruları altı aydan bir yıla günde iki öğün besleyin.
Daha büyük köpekler veya kilo almaya elverişli eğilimli olanlar da dahil olmak üzere bazı köpekler için, az ve sık öğünlü beslenme daha iyidir.
Üstün kaliteli kuru gıdalar, yetişkin köpekler için dengeli bir diyet sağlar ve su, et suyu veya konserve yiyeceklerle karıştırılabilir. Köpeğiniz süzme peynir, pişmiş yumurta veya meyve ve sebzelerin tadını çıkarabilir, ancak bu ilaveler günlük yiyecek alımının yüzdesidir.

Yavrulara yüksek kaliteli, markalı bir köpek maması (büyük ırklar için büyük cins köpek maması) verilmelidir. Birlikte birlikte, “insan yiyeceklerini” sınırlayın, çünkü vitamin ve mineral dengesizlikleri, kemik ve diş problemlerine neden olabilir ve çok çeşitli yeme alışkanlıklarına ve obeziteye neden olabilir. Her zaman temiz, temiz su bulundurulmalı ve yiyecek ve su kaplarını sık sık yıkadığınızdan emin olun.

Egzersiz yapmak
Köpeklerin kalori yakmak, zihinlerini uyarmak ve sağlıklı kalmak için egzersize ihtiyaç vardır. Bireysel egzersiz kontrolü cins veya cins karışımı, cinsiyet, yaş ve sağlık koşullarına göre değişir. Ayrıca ayrıca köpeklerin can sıkıcı davranışlardan kaçınmalarına yardımcı olur ve bu da yıkıcı davranışlara yol açabilir. Denetimli eğlence ve oyunlar, evcil hayvanınızın kazma, sürü, çiğneme, alma ve kovalama içgüdüsel dürtülerinin çoğunu bulundurmanız gerekir.

Bakım
Köpeğinizi temiz tutmaya ve sık fırçalama ile dökülmeyi azaltmaya yardımcı olun. Sıcak havalarda günlük pire ve keneler olup olmadığını kontrol edin. Birkaç köpeğin gerek birkaç kereden fazla yıkanmasına gerek yoktur. 

Taşıma bir
köpek yavrusu veya küçük bir köpek taşımak için, bir elinizi ön kolunuzla veya diğer elinizle arka bacakları ve kalçasını destekleyerek köpek göğsünün taşıyor. Asla köpek yavrusu veya küçük köpeği ön ayaklar, kuyruk veya boynun arkasından kaldırmaya veya tutmaya çalışmayın. Büyük bir köpeği kaldırmanız gerekiyorsa, göğsünü bir kolla ve arka ucunu diğeriyle destekleyerek alttan gerekiyor.

Alan
Evcil hayvanınızın tüm taslaklardan gözden geçirilmesi ve yerleştirilmesi için dinlenmek için sıcak ve sakin bir yere ihtiyaç vardır. İçine temiz bir battaniye veya yastık yerleştirilmiş bir kulube veya köpek yatağı idealdir. Köpeğin yataklarını sık sık yıkayın. Köpeğiniz dışarıda çok zaman geçirecekse, sıcak havalarda gölgeye ve bol bol soğuk suya dayanıklı ve soğukken ılık, kuru, kapalı bir sığınak içindir emin olun.

Pireler ve Keneler
Sıcak mevsiler köpeğinizin pire ve kenelerden seçim önlemleri günlük muayeneleri önemlidir. Pire bulmak ve kaldırmak için bir pire tarağı kullanın. Pire ve kene kontrolünün birkaç yeni yöntemi vardır. Bunlar ve diğer seçenekler hakkında veteriner hekiminizle konuşun. 

İlaçlar ve Zehirler
Köpeğinize asla bir veteriner tarafından tavsiye edilmemiş ilaçları vermeyin. 

Aşılama
Köpeğiniz mutlaka günü gününe aşımayın. 

Köpek İçin Tedarik Etmeniz Gereken Ürünler
Üstün kaliteli köpek maması ödülleri Ettik
Mama su Kabi Ettik

Oyuncaklar, oyuncaklar ve daha fazla oyuncak!

Pire tarağı dahil olmak üzere bakım için fırça ve tarak önemsiz görmeyin!

Tasmalar ve taşıma kafesi

align: inherit;">kulübe 

Sıcak battaniye ve bir havlu köpek sahibi olmak çok güzel bir şey.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün