Sağlık

İç Parazitler

[ Yuvarlak Kurtlar ]

Enfeksiyon Kaynağı

Yavrular bu kurtları  doğumdan önce annelerinden veya annelerini emerken derisinden alabilirler.

Teşhis

Ciddi bir biçimde enfekte olmuş yavruların karın bölgeleri şiş olur.

Tedavi

14. günden itibaren yavrular ve hamile anneler veterinerinizin verdiği uygun ürünlerle ilaçlanabilirler.

[ Tenyalar ]

Köpek,Köpek Hastalıkları ve Tedavileri,Köpekler Hakkında HerşeyEnfeksiyon Kaynağı

Enfekte olmuş pirenin yenilmesiyle geçer.Diğer tenyalar çeşitli çiftlik hayvanlarının özellikle koyunun çiğ sakatatının yenilmesiyle bulaşır.

Teşhis

Tenyalar köpeklerde nadiren hastalık belirtisi gösterir. En yaygın göstergesi anüs etrafındaki kıllarda pirinç tanelerine benzer kurumuş kısımlar görülmesidir.

Tedavi

Uygun ilaç kullanımı için veterinerinize danışın. Köpeğinize pişmemiş sakatat yedirmemeye özen gösterin.

[ Kamçılı Kurt ]

Enfeksiyon Kaynağı

Kurt yumurtaları korunaklı alanlarda uzun yıllar boyunca yaşayabilecekleri çevrelere yerleşirler. Yumurtalar köpek tarafından yanlışlıkla yenilir. Bunlar zamanla bağırsaklara ciddi zarar veren yetişkin kurtlar haline gelirler.

Teşhis

Sıklıkla görülen ço

k kokulu ve katran gibi kan içeren ishal görülür. Ciddi durumlarda kürkü matlaşır , köpekte kilo kaybı meydana gelir ve karın ağrısı çekebilir.

Tedavi

Tedavi için çevre temizlenmeli ve köpek ilaçlanmalıdır. Eğer birden fazla köpek varsa önlem olarak onlarda ilaçlanmalıdır. Mutlaka veteriner yardımı alınması gereklidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat KUMPAS

Haus of Rottweiler Türkiye petshop değildir. Biz önce köpeklerimizin sağlığı ve köpeklerimizi Federasyon (kif.org.tr) ve FCI ırk standartına (güzellik yarışmalarına) hazırlıyoruz. Federasyona kayıtlı yetiştirici olduğumuz için bizi takip eden dostlarımıza örnek olmamız gerektiğinden, bu sorumluluğu kendimizde hissediyoruz. Bütün sosyal medya hesaplarımızda bizi takip eden dostlarımıza özellikle yeni köpek sevdasına yakalanmış acemi dostlarımıza köpek bakımı, köpeğe nasıl davranması gerektiği, nasıl beslenmesi gerektiği, eğitimin püf noktalarını elimizden geldiği dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışıyoruz. Bizim diğer çiftliklerden farkımız; çoğunluğu satış odaklı çalışıyor (petshop gibi)iken, biz ise size hizmet vermeye çalışıyoruz. Sizler bizden yavru aldığınızda bu sorumluluğu kaldıracak bilgiye sahip olmanızı istiyor, bu konuda yardımcı oluyoruz. Ve bizden sahiplendiğiniz yavrulara bakmaya hazır bireyler haline gelmenizde gerekli desteği veriyoruz. Bizim için çiftliğimizde ki köpeklerimizin sağlığı kadar sahiplendirdiğimiz evlatların sağlığı da önemlidir. Bizden yavru sahiplenen dostlarımız için özel WhatsApp grubumuz mevcut online yardım alabiliyor ve birlikte evlatları büyütüyoruz.. “Rottweiler Türkiye Ailesi her zaman bir ayrıcalıktır.” Bunu bize katıldığınız da fark edeceksiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün