Eğitim

Başarılı Bir Eğitimin 10 Temel Noktası

Sabırlı Olun : Köpekler farklı hızlarda öğrenirler ve konuları bizim umduğumuzdan çok daha yavaş kavrarlar. Köpeğinize karşı herzaman sabırlı olun ve onun başarılı olmasına yardım edin.

Planlı Olun : Köpeğinizi başarılı olmaya yönlendirin. Köpeğiniz olayı kavrayamıyorsa hareketi daha kolay anlatabileceğiniz komutlara bölmelisiniz.

Gerçekçi Olun : Köpeğinizin bir davranışı veya oyunu daha önce çalışma yapmadığınız bir ortamda kolayca başarmasını beklemeyin.

Sevecen Olun : Köpeğinize kendisinden neleri yapmasını istediğinizi pozitif metodlar kullanarak öğretin.

Cezadan Kaçının : Köpeğin gelişiminde, öğrenme aşamasında sert uygulamaların yeri yoktur.

Etkili Bir Biçimde Ödüllerndirin : Yerinde davranışları köpeğinizi motive edenşeylerle özendirin. Kafasını okşamak hoşuna gider ama tam da istediği şey bu değildir. Bunun onun maaşı olduğunu düşünün ve ödeyin !

Cömert Olun : Doğru davranışları her zaman ödüllendirin. Ayrıca beklenmedik güzel hareketlerini ekstra ödüllerle desteklemekten kaçınmayın.

Hedefler Belirleyin : Kalkıştığınız bir çalışmayı daha önceden planlamadıysanız ve nereye varacağınızı bilmiyorsanı, köpeğinizin ne öğrendiğini nasıl bileceksiniz ?

Sık Alıştırma Yapın : Köpeğinizle kısa a

ralıklarda egzersiz yapın.

Olumlu Kalın : Daha fazla öğrenmek isteyen köpeğinizle ilgilenin ve çalışmaya devam edin. Hevesli bir öğrenci her zaman iyi öğrenir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat KUMPAS

Haus of Rottweiler Türkiye petshop değildir. Biz önce köpeklerimizin sağlığı ve köpeklerimizi Federasyon (kif.org.tr) ve FCI ırk standartına (güzellik yarışmalarına) hazırlıyoruz. Federasyona kayıtlı yetiştirici olduğumuz için bizi takip eden dostlarımıza örnek olmamız gerektiğinden, bu sorumluluğu kendimizde hissediyoruz. Bütün sosyal medya hesaplarımızda bizi takip eden dostlarımıza özellikle yeni köpek sevdasına yakalanmış acemi dostlarımıza köpek bakımı, köpeğe nasıl davranması gerektiği, nasıl beslenmesi gerektiği, eğitimin püf noktalarını elimizden geldiği dilimizin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışıyoruz. Bizim diğer çiftliklerden farkımız; çoğunluğu satış odaklı çalışıyor (petshop gibi)iken, biz ise size hizmet vermeye çalışıyoruz. Sizler bizden yavru aldığınızda bu sorumluluğu kaldıracak bilgiye sahip olmanızı istiyor, bu konuda yardımcı oluyoruz. Ve bizden sahiplendiğiniz yavrulara bakmaya hazır bireyler haline gelmenizde gerekli desteği veriyoruz. Bizim için çiftliğimizde ki köpeklerimizin sağlığı kadar sahiplendirdiğimiz evlatların sağlığı da önemlidir. Bizden yavru sahiplenen dostlarımız için özel WhatsApp grubumuz mevcut online yardım alabiliyor ve birlikte evlatları büyütüyoruz.. “Rottweiler Türkiye Ailesi her zaman bir ayrıcalıktır.” Bunu bize katıldığınız da fark edeceksiniz..

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün